Tesettürün Simgesi

Müslümanlığın simgesi olan eşarp, büyük bir tekstil sektörü olduğu için pek çok firma tarafından üretilmektedir. Her zaman bilinen bir gerçektir ki bayanlar öncelikle kendileri için,daha sonra çevrelerine karşı giyimlerine oldukça fazla özen gösterirler. Gerek normal giyinenler, gerekse de tesettür giyim kullananlar her zaman tarz ve uyumlu bir şıklık yakalamaktadırlar. Bayanlar zaten zor beğenen varlıklardır. Fakat tesettür giyim daha zor kombinlendiği için kapalı bayanlar bu konuda biraz daha seçicidirler. Günümüzde artık kapalı bayanlar da düşünülerek çok fazla marka ve model üretilmektedir. Özellikle de renk, model ve marka açısından büyük bir zenginlik yaşayan eşarp modelleri, bayanların kıyafetlerine uygun eşarp kombinini yakalamalarını sağlamaktadır.

Fazla Model Seçeneği

Tesettür giyim ya da eşarp deyip geçmemek gerekmektedir. Zira kapalı bayanların işi kombin yapma hususunda daha da zordur. Eşarbın renginin, modelinin kıyafetle ve yüzle uyumu oldukça önemli noktalardır. Bayanlar uzun, yuvarlak, kare ve farklı yüz şekillerine sahiptirler. Bu nedenle seçilen eşarp modelinin kıyafete olduğu kadar yüze de uyması gerekmektedir. Bayanların kıyafetlerine en uygun ve kendilerine en yakışan modeli seçmeleri çok güzel ve şık görünmelerini sağlayacaktır. Eskinin sıradan klasik modellerinin aksine artık günümüzde eşarp modelleri denildiğinde akla pek çok farklı çeşit gelmektedir.

  • Şal eşarp,
  • Lazer kesimli,
  • Kilim desenli,
  • Tavus kuşu desenli,
  • Leopar desenli,
  • Altın ve gümüş simli,
  • İncili,
  • Pullu,
  • Boncuklu gibi onlarca farklı model, farklı marka adı altında kullanıma sunulmaktadır.

Son dönemlerde özellikle beyaz ve bej renklerin ışıltısı pek çok kombini süslemektedir. Özellikle de kare eşarp modelleri yerine dikdörtgen şal eşarplar daha da fazla tercih edilmektedir. Farklı marka ve modeller arasında kendinize en uygun olanını seçerek siz de hem kıyafetlerinde uyumu yakalayabilir, hem de kapalı olmanın şık olmaya engel olamayacağını gösterebilirsiniz.

Tesettür giyimin en önemli parçası olan eşarplar bayanların güzelliklerini ortaya çıkaran en önemli aksesuarlardan biridir. Ayrıca eşarpların bir de farklı bağlanma stilleri bulunmaktadır. Aslında bu eşarplar bağlanma stilleri arasında hızlı ve kolay yapılan günlük kullanım tarzları olduğu gibi, estetik görünen ve oldukça ilginç tasarımları olan özel davetlerde kullanılan modeller de bulunmaktadır. Artık günümüzde internetin hayatımızın her alanına girmiş olması ile eşarp bağlama stilleri hakkında da internetten yararlanılabilmektedir. Bu sayede de evde kendi kendinize, kimseye ihtiyacınız olmadan değişik eşarp bağlama şekillerini kullanmanız mümkün olmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git