Tesettürün Gözdesi Eşarplar

İslam dininin getirdiği bir zorunlulukla saçlarını kapatmak durumunda kalan bayanlar da diğer tüm bayanlar gibi hem şık görünebilmekte, hem de dini vecibelerini yerine getirebilmektedirler. Günümüzde bayanların ister açık, ister kapalı olsun şıklıklarına ve dış görünüşlerine özen göstermeleri, başörtülerin de muhteşem ve göz alıcı özelliğe sahip olmalarına neden olmaktadır. Birbirinden farklı model, renk, desen ve markalarda bayanların beğenisine sunulan eşarplar, pek çok mağazada ve online satış sitesinde satışa sunulmaktadır. Eşarp sepeti de bu online eşarp satan firmalardan biridir. 2009 yılından bu yana tüm dünyaya eşarp satan eşarp sepeti, kıyafetlerinin şıklığını eşarpları ile tamamlamak isteyen bayanlara farklı alternatifler sunmaktadır. Yurtdışından da sipariş alınabilen siteye üyelikle ya da davet yolu ile müşteri olunabilmektedir.

Farklı Renk ve Modeller

Her ne kadar dini gereklilik olsa da başörtüsü kullanmak şık görünmeye engel bir durum değildir. Gerek kıyafetlerle uygun şekilde kombinlenmesi, gerekse de çok fazla renk, desen ve model seçeneğinin bulunması başörtüsü konusunda bayanların sıkıntı yaşamalarını önlemektedir. Ancak eşarp seçerken pek çok noktaya dikkat edilmelidir.

  • Eşarbın rahatlığı en önemli konudur. Kafada durması, kaymaması, terletmemesi ve rahatsızlık vermemesi gerekmektedir. Bu nedenle de eşarp seçiminde eşarbın kumaşına dikkat edilmelidir.
  • Rahatlığı ve kaymaması açısından koton ve ipekli kumaşlar tercih edilmelidir.
  • Yaz aylarının sıcak günlerinde terletmemesi için de polyester kumaşlardan üretilmiş eşarplar tercih edilmemelidir.
  • Renk ve desen seçimi de kıyafetle uyum içinde olmalıdır. Çiçekli ya da desenli bir kıyafetin üzerine düz ve sade bir eşarp, düz ve sade bir kıyafetin üzerine ise çiçekli ve desenli bir eşarp tercih edilmesi uygundur. Aksi halde hem kıyafetin hem de eşarbın desenli olması renk karmaşası yaratır ve gözü yorar.
  • Eşarp seçerken ve eşarp bağlama modeli seçerken yüz yapısına da dikkat edilmelidir. Zira yuvarlak, oval ve kare yüzlere uygun farklı eşarp modelleri ve eşarp bağlama yöntemleri mevcuttur.

Seçkin markaların birbirinden şık eşarp modellerini, özel tasarım eşarpları ve birbirinden güzel renk ve desenleri bulabileceğiniz adreslerden biri de online satış siteleridir. Özellikle de Armine eşarp gibi dünyaca ünlü markaların birbirinden güzel modellerine online olarak cazip fiyatlara sahip olabilmek mümkündür.  Tesettür giyimde bayanların sembolü olan başörtüsü, muhafazakar giyimin online ortamda da tercih edilen alışveriş siteleri ile bayanlara hem dini gerekliliği yerine getirmeyi, hem de şık ve göz alıcı görünmeyi bir arada sağlamaktadır.

Yazar: stilmodacı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir