Tesettürle Gelen Farklı Güzellik

Gün geçtikçe hareket kazanan moda dünyasında ve her yaşa, zevke, beğeniye ve isteğe uygun ürünler ortaya çıkmaktadır. Özellikle de tüm renklerin kullanıldığı günümüz moda akımında zengin seçenekler baş döndürmektedir. Son zamanların tesettür giyim adı altında yeni ve farklı bir moda akımı oluşmuştur. Bu yeni moda trendlerinde başı çeken ürün ise eşarp modelleri olmuş durumdadır. Birbirinde şık ve gösterişli eşarplar ise hem başörtülü bayanlar tarafından, hem de açık bayanlar tarafından aksesuar olarak tercih edilmektedir. Açık giyinen bayanlar kadar tesettürlü bayanların da modaya uyma ve güzel görünme hakkının olduğu bilinciyle son zamanlarda oluşan bu yeni akımda artık tesettürlü bayanların da şıklıkları ile göz kamaştıracakları bir dönem başlamıştır.

Farklı ve Göz Alıcı Eşarp Modelleri

 Tesettürlü bayanların şıklıkları düşünülerek satışa sunulan birbirinden farklı eşarp modelleri ile hem dini vecibelerini getiren hem de şık görünen bayanlar, eskinin klasik modellerinden de uzaklaşmışlardır. Yeni model seçeneklerinin artması ile artık bayanlar kare modelleri tarihe gömmüşler ve bunun yerine;

  • Çift taraflı eşarp modelleri,
  • Lazer kesimli modeller,
  • Üç boyutlu,
  • Dantelli,
  • Gipürlü,
  • Püsküllü,
  • Altın ve gümüş varaklı,
  • Simli,
  • Pullu, incili ve boncuklu modelleri tercih etmektedirler. Tüm bu birbirinden farklı eşarp modelleri sezon trendi arasında yerini almaktadır.

Eşarp ve başörtüsü seçimi aslında önemli bazı noktalara dikkat edilmesini gerektirmektedir. Özellikle de yaz aylarında hem rahatlık veren hem de sağlığı olumsuz etkilemeyecek ürünlerden yapılmış modeller tercih edilmektedir. Yaz aylarında ayrıca renk olarak da cıvıl cıvıl eşarp modelleri, rahatlığın yanında şıklık yarışı yaratmaktadır. Pastel pembeler, gri, yeşil tonları, kırmızı, mavi ve pek çok canlı renk ve özellikle de sezonun trendi neon renkler eşarpları süslemektedir. Kumaş olarak da özellikle polyester ağırlıklı kumaşlardan uzak durarak terletmeyen ve sıcaklarda bunaltmayan koton ve ipekli kumaşları tercih etmekte fayda vardır.

Tekstil firmalarının büyük bir özenle hazırladığı ve son yılların trendi durumunda olan eşarplar, başörtülü bir bayanında şıklıktan ödün vermeyeceğini kanıtlamaktadır. Şık, modern ve kullanışlı eşarplarla bayanlar günlük hayatta olduğu gibi özel davet ve gecelerde de muhteşem bir görüntü sergileyebilmektedirler. Özellikle de çok sayıda mağaza ve online satış sitesi üzerinden alınabilecek olan tesettür giyim, her zevke, beğeniye ve bütçeye uygun ürünlere ve Armine eşarp modellerine kolayca sahip olabilmeyi sağlamaktadır. Bu online satış siteleri arasında yer alan eşarp sepeti de birbirinden farklı seçenekler ile bayanların ilgisine mazhar olmaktadır.

Yazar: stilmodacı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir