Tesettürde Son Moda

Kadınların modayı yakından takip ederler ve en moda giysileri, ayakkabıları tercih almaya özen gösterirler. Özellikle de yılın trendi kıyafetleri uygun ayakkabı, çanta ve takılarla kombinlerler. Ayrıca makyajda ve aksesuarda da uyumu yakalamak isteyen bayanlar moda ve şıklık konusunda oldukça hassastırlar. Dini inançları gereğince başörtüsü kullanan bayanlar da artık çeşit çeşit eşarp modelleri ile farklı bir moda trendi yakalamışlardır. Kim demiş tesettürlü bayanlar şık olamaz diye. Eskiden tesettürlü bayanlar daima klasik bir tarzda giyinmek durumunda kalmaktaydılar. Fakat günümüzde bayanlar kapalı olmanın hiçbir şeye engel olmadığını göstermektedirler.

Tesettür Şal Modelleri

Tesettürlü bayanlar için de son yıllarda farklı bir trend baş göstermiş, tesettür modası adı altında yeni bir moda akımı başlamıştır. Son yıllarda özellikle şal ve eşarp modellerinin  tercih edilmesi, pek çok firmanın bu alana yönelmesine neden olmuştur. Bu sebeple de çeşit çeşit, renk renk, desen desen şal ve eşarplar bayanların kullanımına sunulmaktadır. Eskiden tercih edilen kare eşarp modellerini tercih etmeyen ve tesettürlülerin de kendilerine özgü tarzları olabileceğini gösteren bayanlar, farklı kesim, desen ve modellerde eşarpları tercih etmekteler. Son yıllarda özellikle de çift taraflı eşarp modelleri fazlaca tercih edilse de lazer kesimli modeller de halen cazibesini korumakta. Bayanlar tarafından en fazla tercih edilen eşarp modellerini ise;

  • Lazer kesimli modeller,
  • Çift taraflı modeller,
  • Altın varaklı ve işlemeli modeller,
  • Uçları püsküllü modeller,
  • İnci, boncuk ve pul süslemeli modeller,
  • Uçları gipürlü modeller olarak sıralayabiliriz.

Günümüzde kapalılığa olan ilginin artması ile Armine eşarp gibi tesettür giyim üreticileri de sektöre hitap eden farklı tarz ve modellerde eşarplar üretmektedirler. Eşarp seçerken görünümün yanında rahatlık sağlaması da oldukça önemlidir. Zira özellikle de yaz aylarında rahatlık sağlaması ve sağlığı koruması adına koton ve ipek kumaşlı eşarp modelleri tercih etmek doğru olacaktır. Yaz aylarında özellikle de polyester ağırlıklı kumaşlardan üretilmiş eşarplardan kaçınmak ve daha çok koton ve ipekli kumaşları tercih etmek gerekmektedir. Ayrıca farklı modellerde kullanıma sunulan pek çok eşarp modelini eşarp sepeti üzerinden bulabilmek ve hem yazlık hem de kışlık olarak kullanabilmek mümkündür.

Başörtüsü ile de şık ve zarif olunabileceğini gösteren bayanlar, gerek iş dünyasında, gerek davet ve özel gecelerde, gerekse de günlük hayatta, birbirinden farklı başörtüsü modeli ile göz alıcı ve mükemmel bir görüntü sergilemektedirler.

Yazar: stilmodacı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir