Tesettürde Moda

Tesettür giyimde zarafetin simgesi olan eşarp modelleri tüm göz alıcı seçenekleri ile muhafazakar giyimin öncüsü eşarp sepeti farkı ile sunulmaktadır. Tesettür giyim ve özel tasarımlar üzerinde son derece geniş bir yelpazeye sahip olan tesettür modası, inançları gereği saçlarını kapatan bayanlara farklı seçenekler sunmaktadır. Başörtüsü, tesettür giyimin vazgeçilmez bir parçası olmaktadır. Özellikle de eşarplar, kapalı bayanlar tarafından kullanılan en önemli aksesuarlar olup hem inançlarının gereğini yerine getirmeyi, hem de şıklıklarından ödün vermemeyi sağlamaktadır. Eskiden sıradan, klasik, kare eşarplar kullanılmakta idi. Ancak günümüzde tesettürlü bayanlarında diğer tüm bayanlar gibi şıklıktan ödün vermemeleri, farklı eşarp modellerinin doğmasına neden olmuştur. Birbirinden güzel eşarp model seçeneği olmasına rağmen yine de eşarp seçerken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır.

  • Eşarbın kalitesi, dikkat edilmesi gereken en önemli noktadır. Zira kalitesiz eşarplar kayma yaparak kafanızda durmayacak ve rahatsızlık verecektir.
  • Bir diğer önemli nokta da eşarbın kumaşıdır. Özellikle yaz aylarında ve sıcak günlerde terletmeyen kumaşlar tercih edilmelidir. Sıcak yaz günlerinde polyester kumaşlar yerine koton ve ipekli kumaşlar tercih edilmelidir.
  • Eşarp seçerken dikkat edilmesi hususlardan biri de yüz şeklidir. Seçeceğiniz eşarp modeli ve renginin yüzünüze uygun olmaması halinde oldukça itici ve şıklıktan uzak bir görüntü ortaya çıkacaktır. Bu nedenle de öncelikle yüzünüzün yuvarlak mı, kare mi yoksa oval mi şekle sahi olduğunu bilmeniz ve yüz şeklinize uygun eşarplar seçerek uygun bağlama modellerini tercih etmeniz gerekmektedir.
  • Eşarp modeli seçerken aynı zamanda giyim tarzınız da önemli bir konudur. Zira spor ya da klasik çizgilerde giyinen bayanların giyim stillerine uygun eşarp modellerini seçmelerini seçerek oldukça mükemmel görünmeleri mümkündür.

Farklı Modeller

Onlarca farklı renk ve model seçeneği arasında hangisini seçeceğiniz konusunda karar vermeniz zorlaşmaktadır. Özellikle de her kıyafetime uyabilen bir renk ve model istiyorum diyen bayanlar Armine eşarp modelleri ile şıklıklarına daha da şıklık katmaktadırlar. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte hayatımızın önemli bir parçası olan internet, her konuda araştırma yapabileceğimiz bir platform olduğu gibi eşarplar üzerine de araştırma yapabilmekteyiz. İnternetten değişik eşarp modelleri hakkında bilgi edinerek kendimize uygun bir tarz yaratabiliriz. Hatta internet üzerinden en çok tutulan ve satan marka ve modelleri de bulabiliriz. Kaliteli ve güzel bir eşarp kapalı bir bayanı oldukça şık ve zarif gösterecek olan bir üründür.

Yazar: stilmodacı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir