Tesettür Şıklığı

Başörtüsü, tesettür giyimin en vazgeçilmez parçasıdır. Özellikle de eşarplar, kapalı bayanlar tarafından kullanılan ve çok fazla tercih edilen ürünlerdir. Eskiden sıradan, klasik, kare eşarp modelleri kullanılmakta idi. Ancak günümüzde tesettürlü bayanlarında diğer tüm bayanlar gibi şıklıktan ödün vermemeleri yeni ve birbirinden farklı eşarp modellerinin doğmasına neden olmuştur. Birbirinden güzel eşarp model seçeneği olmasına rağmen yine de eşarp seçerken dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalar bulunmaktadır.

  • Başörtüsü konusunda öncelikle dikkat edilmesi gereken nokta eşarbın kalitesidir. Çünkü kalitesiz eşarplar kayma yaparak kafanızda durmayacak ve rahatsızlık verecektir.
  • Bir diğer önemli nokta da eşarbın kumaşıdır. Eşarp seçiminde mevsime uygun ürünleri tercih etmek çok önemlidir. Özellikle yaz aylarında ve sıcak günlerde terletmeyen kumaşlarda eşarplar tercih edilmelidir. Bu nedenle de polyester kumaşlar yerine koton ve ipekli kumaşlar tercih edilmelidir. Aslında günümüz teknolojisi ile üretilmiş dört mevsim modeller de bulunmaktadır.
  • Eşarp seçerken dikkat edilmesi hususlardan biri de yüz şeklinizdir. Seçeceğiniz eşarp modeli ve renginin yüzünüze uygun olmaması halinde oldukça itici bir görüntü ortaya çıkacaktır. Bu nedenle de öncelikle yüzünüzün yuvarlak mı, kare mi yoksa oval mi şekle sahi olduğunu bilmeniz gerekmektedir.Ayrıca eşarbı bağlarken de yüz şekline uygun bir model tercih edilmelidir.
  • Eşarp modeli seçerken aynı zamanda hangi tarz giyindiğiniz de önemli bir konudur. Zira spor ya da klasik çizgilerde giyinen bayanların giyim stillerine uygun eşarp modellerini seçmeleri gerekmektedir.

Tesettürle Gelen Şıklık

Günümüzde yeni bir moda yaratılmasına neden olan tesettür giyim, onlarca farklı renk seçeneği arasında hangisini seçeceğiniz konusunda karar vermenizi zorlaştırmaktadır. Özellikle de kıyafetlerime uyabilen bir renk ve model istiyorum diyenler şal eşarp modelini daha fazla tercih etmektedirler. Zira şap eşarp modelleri hem spor hem de klasik giyime uyum sağlayan bir modeldir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte hayatımızın önemli bir parçası olan internet, her konuda araştırma yapabileceğimiz bir platformdur. Bu nedenle de internetten değişik eşarp modelleri hakkında bilgi edinebiliriz. Hatta internet üzerinden en çok tutulan ve satan marka ve modelleri de bularak sipariş verebilmekteyiz. İnternet üzerinden alışveriş yapılabilecek sitelerden biri de kalite ve güvenilirliği ile dikkatleri çeken eşarp sepeti online satış sitesidir.

İnternet üzerinden yapılabilecek alışverişlerde farklı markaların mükemmel modellerini de bulabilmek mümkün olmaktadır. Özellikle de çok tercih edilen marka ve ürünlerden olan Armine eşarp modellerine istediğiniz zaman ve cazip fiyat seçenekleri ile ulaşmanız mümkündür.

Yazar: stilmodacı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir