Tesettür İle Gelen Güzellik

İslam dini, kadınların saçlarını kapatmalarını emretmektedir. Kapanmak için ise pek çok farklı seçenek bulunmaktadır. Eşarplar bu seçeneklerin en başında gelmektedir. Eskiden eşarplar sadece dini inanç gereği saçları kapatmak amacıyla kullanılırdı. Oysa günümüzde tesettürlü bayanların da modaya uygun ürünleri tercih etmeleri ve tesettür modası adı altında yeni bir kategorinin oluşması ile bu durum değişmiştir.Tesettür modası ile birlikte de eşarplar daha fazla çeşitlilik göstermeye başlamıştır. Kalite ve estetik anlayışı ile hayat bulan eşarp modelleri bayanların en gözdesi olan tesettür ürünlerindendir. Şal ve eşarplar tesettürlü bayanlar için şıklığın detayları arasında yer alan ve kapalı bayanların da şık görünebileceğini kanıtlayan aksesuarların en başında gelmektedir. Eşarp ve şal, marka ve modellerine hemen her mağazadan ulaşılabilinse de zaman zaman istenilen ürünün bulunması zor olabilmektedir. Oysa günümüzün trendleri arasında yer alan online alışveriş sistemi sayesinde dilediğiniz tüm eşarp modellerine ulaşabilmeniz oldukça kolaydır. Online alışveriş uygulaması sayesinde sunulan eşarp sepeti, farklı markalara ait çeşitli modeller arasından dilediğinizi ve kendinize en uygun olanını alabilmenizi sağlamaktadır.

Bayanların kimi zaman dini inançları dolayısıyla, kimi zaman da modaya uygun olması nedeni ile kullandıkları başörtüsü konusunda bayanlara oldukça fazla seçenek sunulmaktadır. Bu seçenekler,

  • Şal,
  • Eşarp,
  • Tülbent,
  • Yazma gibi pek çok başörtüsü bulunmaktadır.

Başörtüsü Model ve Çeşitleri

Başörtüsü olarak kullanılan aksesuarlar da kendi aralarında model ve kumaş farklılıkları göstermektedir.

  • Sentetik fiber,
  • İpek,
  • Koton,
  • Polyester,
  • Şifon gibi çeşitli malzemeler kullanılarak üretilmektedir.

Farklı marka, model ve çeşitlilik arasında herkes kendine uygun bir ürün bulabilmektedir. Özellikle de cazip fiyatlar ve uygun ödeme seçenekleri sayesinde kimi zaman ünlü markaların ürünlerini bile alabilmek mümkün olmaktadır. Armine eşarp modelleri de gerek online satışları sayesinde, gerekse de cazip fiyat ve ödeme seçenekleri sayesinde bayanların ilgi gösterdiği modelleri bulundurmaktadır. Birbirinden farklı renk, desen ve model sayesinde de kapalı bayanlar da diğer tüm bayanlar gibi şıklıkları ile ilgi çekebilmektedirler. Her ne kadar dini gereklilik olsa da başörtüsü kullanmak şık görünmeye engel bir durum değildir. Gerek kıyafetlerle uygun şekilde kombinlenmesi, gerekse de çok fazla seçeneğin bulunması eşarp konusunda bayanların sıkıntı yaşamalarını önlemektedir. Mükemmel seçenek ve bol çeşitlilik içerisinde tüm bayanlar kendi tarzlarına uygun bir model bulabilmekte, kıyafetleri ile başörtüleri arasında uyumu yakalayabilmektedirler.

Yazar: stilmodacı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir