Tesettür Giyim

Tesettür giyim, dünyaca ünlü birçok moda evi ve moda tasarımcısının tasarımlarında yer verdiği kategorilerden bir tanesidir. Her yıl yeni ve güzel tasarımlar ile tesettür giyim modelleri yenilenir. Türkiye’de de tesettür giyim özel bir yere sahip olduğu için dünyaca ünlü markalar her yıl yeni bir şube açarak Türk takipçilerinin yanında olmaktadır. Onların dışında ayrıca pek çok tesettür giyim ile ilgili Türk marka vardır. Bahsettiğimiz tüm markalar ise hem mağazaları hem de internetten sipariş verme gibi hizmetleri ile kapalı bayanların yaz kış şık görünmesini sağlamaktadır. Eşarp sepeti, armine eşarp çevrimiçi alışveriş konusunda oldukça iyidir.

Başörtüsü ve şal modelleri bildiğimiz gibi tesettür giyimin olmazsa olmazlarındandır. Farklı markaların kadınlar için tasarladığı binlerce şal ve başörtüsü arasından seçim yapmak oldukça zordur. Özellikle çevrimiçi alışveriş yapıldığında insanların karşısına yüzlerce markanın birbirinden şık tasarlanmış eşarp modelleri çıktığı için insanlar tercih yaparken epey zorlanmaktadır. Tercih sırasında seçenekleri azaltmak için 2 temel kategoride eşarpları inceleyebiliriz:

  • Gündelik giyim için eşarp modelleri
  • Özel günler için eşarp modelleri

Gündelik Giyim İçin Eşarp Modelleri

En geniş seçenekler gündelik giyim için tercih edilecek olan eşarp modellerinde yer almaktadır. Düz eşarplar, desenli eşarplar, ipek eşarplar günlük giyiminizin tamamlayıcısı olacak olan eşarp modelleridir. Genel olarak baktığımızda özellikle de çevrimiçi alışveriş keyfini daha keşfedememiş olan kapalı bayanlar düz eşarpları daha fazla tercih etmektedir. Düz eşarp tasarımları, tüm kıyafetler ile daha kolay kombin edileceği için tercih oranları da daha fazladır.

Teknoloji ile eşarpların buluşmasının bir sonucu olan dijital baskılı eşarplar artık tüm tesettür giyim mağazalarının ve çevrimiçi alışveriş sitelerinin yer verdiği bir kategoridir. Dijital baskılı eşarplar, diğer desenli eşarplar gibi 2-3 kullanımda yıpranmamakta ve uzun süre aynı renk ve desenler ile kullanılabilmektedir. Özellikle desenli eşarplardan vazgeçemeyen kadınlar için dijital baskılı eşarplar oldukça avantajlıdır.

Özel Günler İçin Eşarp Modelleri

Özel günler için karşımıza birçok model çıkmaktadır. Varaklı yani parlak kumaşa sahip olan eşarp modelleri özel günlerin vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Düğün, nişan ya da kutlama gibi günlerde kıyafet seçimleri ile kombin edilebilecek bu parlak kumaşlı eşarplar tüm tesettür mağazalarının en çok yer verdiği eşarp modelleri arasında yer almaktadır.

Özel günlerde gündelik giyimde olduğu gibi dijital baskılı eşarplar da kullanılabilir. Bu tamamen kişinin seçeceği kıyafete bağlıdır. Eşarplar kıyafetlerle her zaman uyum içinde olmalıdır bu nedenle eşarp seçmeden önce kıyafetinizi belirlemenizde fayda var.

Yazar: stilmodacı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir