Tesettür Dünyasının Vazgeçilmezi

Kadınların modayı takip ettikleri ve en moda giysileri, ayakkabıları tercih ettikleri bilinen bir gerçektir. Yılın trendi kıyafetler uygun ayakkabı, çanta ve takılarla kombinlenmektedir. Ayrıca makyajda ve aksesuarda da moda oldukça yakından takip edilmektedir. Dini inançları gereğince başörtüsü kullanan bayanlar da artık çeşit çeşit eşarplar ile farklı bir moda trendi yakalamışlardır. Kim demiş tesettürlü bayanlar şık olamaz diye. Eskiden tesettürlü bayanlar daima klasik bir tarzda giyinmek durumunda idiler. Oysa günümüzde bayanlar kapalı olmanın hiçbir şeye engel olmadığını göstermektedirler.

Tesettür Şal Modelleri

Tesettürlü bayanlar son yıllarda özellikle şal eşarp modelleri tercih etmekteler. Eskiden tercih edilen kare eşarp modellerini tercih etmeyen ve tesettürlülerin de kendilerine özgü tarzları olabileceğini gösteren bayanlar, farklı kesim ve desenlerde eşarpları tercih etmekteler. Son yıllarda özellikle de çift taraflı eşarp modelleri fazlaca tercih edilse de lazer kesimli modeller de halen cazibesini korumakta. Bayanlar tarafından en fazla tercih edilen eşarp modelleri;

  • Lazer kesimli modeller,
  • Çift taraflı modeller,
  • Altın varaklı ve işlemeli modeller,
  • Uçları püsküllü modeller,
  • Uçları gipürlü modeller olarak sıralanabilmektedir.

Sadece istediği gibi giyinen ve başörtüsü takmayan bayanların gece eğlenceleri, düğün, balo gibi özel davetlerde şık olmayacağını, kapalı bayanların da göz alıcı görünebileceği bu sezon özellikle kendini göstermiştir. Özellikle de dantelli ve altın varaklı modellerle göz alıcı görünen bayanlar bir de kıyafetleri ile eşarpları arasında yakaladıkları uyum sayesinde mükemmel bir şıklık yakalamaktadırlar. Özel gecelerde ve balolarda abiye giymeyi tercih eden bayanlar, giydikleri elbisenin çiçekli ve bol desenli olması ile düz renkli eşarp modelini tercih etmektedirler. Bu sayede ilgiyi elbiseye çekerken göz yorucu bir görüntüden ve renk karmaşasından da kurtulmaktadırlar. Fakat düz renkli ve sade bir abiye tercih edilmişse desenli ve bol renkli stil bir eşarp modeli oldukça doğru bir seçim olacaktır.

Günümüzde kapalılığa olan ilginin artması ile tesettür giyim üreticileri de sektöre hitap eden farklı tarz ve modellerde eşarp modelleri üretmektedirler. Eşarp seçerken görünümün yanında rahatlık sağlaması da oldukça önemlidir. Zira özellikle de yaz aylarında rahatlık sağlaması ve sağlığı koruması adına koton ve ipek kumaşlı eşarp modelleri tercih etmek doğru olacaktır. Yaz aylarında özellikle de polyester ağırlıklı kumaşlardan üretilmiş eşarplardan kaçınmak gerekmektedir. Ayrıca farklı modellerde kullanıma sunulan pek çok eşarp modelini hem yazlık hem de kışlık olarak kullanabilmek mümkündür.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git