Şal Eşarplar

Tesettür giyim, günümüzde kapalı giyinmeyi tercih eden bayanların tercih ettiği bir giyim türüdür. Tesettür giyimin en vazgeçilmez parçası da başörtüsüdür. Eskiden başörtüsü denilince sıradan ve klasik bir eşarp akla gelirken günümüzde insanların değişen istekleri sayesinde başörtüsü farklı bir boyut kazanmış durumdadır. Birbirinden farklı eşarplar ile artık bayanlar hem dini zorunluluğa göre giyinmekte hem de şık görüntüden ödün vermemektedir.

Şal Modelleri

Eskinin kare eşarpları günümüzde eski modeller arasında yer almakta ve kullanılmamaktadır. Zira tesettürlü bayanlar da diğer tüm bayanlar gibi güzel ve şık bir görüntü sergilemeyi istemektedirler. Bu nedenle de tekstil firmaları eşarp modelleri üretiminde farklı ve değişik seçenekler sunmaktadır.

  • Şal eşarplar, en gözde modellerdendir.
  • Dantelli eşarplar,
  • Püsküllü,
  • Gipürlü,
  • Lazer kesimli,
  • Bol desenli ve çiçekli,
  • Pullu,
  • Boncuklu,
  • Altın ve gümüş varaklı,
  • Simli ve daha çok çeşitli modeller ile eşarplar tesettür dünyasında kullanıma sunulmaktadır.

Eşarp modelleri, farklı zevkler göz önüne alınarak farklı model ve renklerde tasarlanmış durumdadır. Eşarp modelleri, tesettür dünyasının günümüz modasını takip etmesi ile her geçen gün daha da yenilenmekte ve tesettürlü bayanların da şıklık yarışına girmelerine vesile olmaktadır. Tesettür giyim modası oldukça geniş bir yelpazeye sahip olmasından dolayı eşarp ve başörtüsü modelleri de modaya uygun şekilde dizayn edilmektedir. Eskiden fiyat açısından ciddi rakamlarda satışa sunulan özel tasarım eşarp modelleri, günümüzde pek çok yerli ve yabancı firmanın üretime geçmesi ile fiyatlarda düşüş ve caziplik göstermektedir. Müslümanlığın simgesi olan eşarplar, büyük bir tekstil sektörü oluşturmasından dolayı pek çok firma tarafından üretilmektedir. Eskiden klasik bir kullanımı olan eşarplar, günümüzde moda dünyası içerisinde yer almakta, tesettür giyim adı altında farklı bir moda yaratılmış durumdadır.

Eşarp modası olarak karşımıza çıkan bu yeni moda akımında her zevke, beğeniye ve ihtiyaca uygun modelleri bulabilmek mümkündür. Kendi alanında farklı bir moda oluşması ile birlikte de pek çok marka, trend haline gelmiştir. Özellikle mevsime uygun ürünlerin üretilmesi ile de bayanlar hem rahat edebilecek, hem de şık bir görüntü sergileyeceklerdir.

Sadece günlük hayatta değil özel gece ve davetlerde de şık bir görüntüden vazgeçmeyen bayanlar, tesettür abiye kıyafetlerle de uygun eşarplar kullanmaktadırlar. Kapalı olmanın şık olmaya engel olmadığının da kanıtı olan tesettür abiye giysiler, uygun eşarp modelleri, takı ve aksesuarlar ile tamamlandığında şıklık yarışı oluşturmaktadır.

Yazar: stilmodacı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir