Renk Renk Eşarp Modelleri

Renklerin insanların ruh hali üstünde ne denli yoğun bir etkisinin olduğu herkes tarafından bilinen noktalardan bir tanesidir. Renklerin giyim konusunda da aktif bir biçimde kullanılması ve ruh haline olan etkisi kesinlikle göz önünde bulundurulması gereken noktalardan bir tanesidir. Eşarpların renklerinin yaz ve bahar ayları içerisinde çok daha canlı olduğunun kış aylarında ise var olan bu canlılığın yerini pastel tonlara ve koyu tonlara bıraktığı ortadadır. Moda akımları da aslına bakılırsa bu kural üzerinden ilerlemektedir. Renkleri kullanmayı seven tesettürlü bayanlar Piramit eşarp moelleri ile çok hoş bir biçimde istedikleri tarza sahip olabileceklerdir. Renkli bir eşarp kullanıldığı zaman elbiselerin olabildiğince sade tutulmasının gerektiği modacılar tarafından da belirtilen noktalar arasında bulunmaktadır.

Popüler Eşarp Renkleri

Son senelerde en çok kullanılan eşarp renklerinden bir tanesi türkuazdır. Türkuazın beyaz ile uyumunu ortaya koyabilen kadınların tarzlarının bir adım daha öteye gittiğini belirtmek gerekmektedir.  Türkuazın dışında 2015-2016 sezonu içerisinde Piramit eşarp markası tarafından kullanılacak olan iddialı renkler şu biçimde sıralanmaktadır;

  • Bordo
  • Koyu yeşil
  • Nar çiçeği

Bu renkler arasında bulunan bordo moda haftalarının adandığı renklerden bir tanesidir. Hatta 2015 senesinin rengi olarak da bordonun bir tonu belirlenmiştir. Siz de renkli giyinmeyi seviyorsanız Piramit Eşarp Çeşitleri içerisinden alışveriş yaparken bunlara dikkat etmeniz gerekmektedir. yukarıda belirtilen türkuaz beyaz uyumuna bir örnek daha verilmek istenirse mint yeşili ve beyaz uyumundan bahsedilmesi gerekmektedir. Bu denli asi bir görüntü başka bir renk kombinasyonunda ortaya çıkamaz. Beyazın kullanılması sırasında vücut hatlarını belli etmeyecek olmasına ayrı bir çaba gösterilmesi gerekmektedir. tesettürün yıpranmaması için bu şarttır.

Aksesuarlar

Eşarbın dışında tesettürlü hanımların kullanabilecekleri ek bir parçanın olup olmadığı senelerdir modacılar tarafından tartışılmaktadır. son senelerde tesettür modası içerisinde yaşanan gelişmeler ile aksesuar konusunda da yeni önermeler ortaya çıkmıştır. Tesettürlü hanımların kullanabilecekleri aksesuarlar şu biçimde sıralanmaktadır;

  • Bone
  • Abiye bone
  • Eşarp spreyi
  • Topuz tokası
  • Piramit eşarp mıknatısı

Bu aksesuarların tesettürlü hanımlar tarafından kullanılmasının hiçbir sakıncası bulunmamaktadır. Hatta tam aksine bone ve topuz tokası gibi ürünler tesettürlü hanımların işlerini kolaylaştırmaktadır. Topuzlu bir biçimde örtünmeye alışkın olan kişilerin eğer yeterli miktarda gür saçı yoksa topuz tokası vasıtası ile bu işin üstesinden gelinmesi mümkündür. Eşarp spreyi ve eşarp şampuanı gibi seçenekler de tesettürlü hanımların kullanabilecekleri bakım ürünleri olarak değerlendirmeye alınabilirler.

Yazar: stilmodacı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir