Nişan Eşarp Modelleri

Düğünlerden önce gerçekleşen nişanlar en az düğünler kadar önemlidir. Nişan elbiseleri geniş bir çeşitliliğe sahiptir. Bu çeşitlilik arasında elbette tesettürlü gelin adaylarına da yer verilmektedir. Tesettürlü nişan elbiseleri yaz ve kış nişan törenleri için farklı kumaş ve renklerde tasarlanmaktadır.

Kapalı nişan elbiselerinin en önemli parçaları ise eşarplardır. Nişan için tasarlanan eşarplar nişan elbiseleri ile uyumlu olmalı ve onları tamamlamalıdır. Nişan elbiseleri genellikle gösterişli modellerden oluşsa da sade modeller de kreasyonlarda yer almaktadır. Genellikle moda evleri kapalı nişan elbiseleri tasarlarken elbiselerin tasarımlarına uygun olarak eşarp modelleri de tasarlar. Ama gelin adayları genellikle nişan takımları olarak almak yerine abiye kapalı elbiseleri tercih ediyorlar.

Kapalı nişan modellerinin eşarplarına bakacak olursak karşımıza pek çok model çıkmaktadır. Bu modellerin çoğu yaz kış kullanılsa da bazıları ise mevsimler için özel olarak tasarlanmaktadır. Genel olarak nişan eşarp modelleri şu şekildedir:

  • Düz eşarplar
  • İşlemeli eşarplar
  • Baskılı ve desenli eşarplar
  • Parlak kumaşlı eşarplar

Düz eşarplar genellikle nişan elbiselerinin gösterişli seçildiği durumlarda fazla abartılı görünmemesi için seçilir. Farklı renk seçenekleri olduğu tüm her renk kapalı nişan elbisesi ile uyumludur. Eşarp sepetinde pek çok farklı düz eşarp modeli bulmak mümkündür. İşlemeli, baskılı ve desenli eşarplar ise yine nişanlık modeline göre farklılık gösterir. Mesela sade ve düz renk nişan elbiselerinde desenli modelleri sıkça görebiliriz. Bu şekilde yapılan kombinler oldukça zengin durmaktadır. Ayrıca işlemeli eşarplar da nişan elbisesinde işleme varsa o işlemeler ile tasarlanabilir. Böylelikle güzel bir bütünlük elde edilir. Son olarak parlak kumaşlardan bahsedebiliriz. Parlak kumaşlar düz kullanılabileceği gibi ayrıca desenli ya da işlemeli olarak da görebiliriz. Tasarımları gerçekleştiren modacılar, kapalı nişan elbisesine uygun olarak parlak kumaşı süsleyebilirler. Sade elbiselerde daha fazla kullanılsa da kumaş uyumu oldukça önemlidir. Eşarp ve elbise arasında uyum sağlanmalıdır.

Nişan Eşarplarını Nereden Bulabilirim?

Bu konuda kapalı gelin adayları oldukça şanslılar. Dünyaca ünlü markaların ve Türk markaların mağazaları birçok alışveriş merkezinde yer almaktadır ve gelin adaylarına yüzlerce eşarp modeli sunmaktadır. Ayrıca internet üzerinden de sipariş verilerek nişan eşarpları satın alınabilir. Armine eşarp da bu konuda kapalı gelin adaylarına yardımcı olmaktadır. İnternet üzerinden yapacağınız alışverişlerde hem daha uygun fiyatlar ile karşılaşırsınız hem de yüzlerce çeşit bulabilirsiniz. Dilerseniz internet üzerinden eşarp modellerini inceleyerek mağazaya gidip alışveriş de yapabilirsiniz.

 

Yazar: stilmodacı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir