Mükemmel Desenler Şık Modeller

Tesettür giyim denince akla ilk gelen ürün eşarptır. Başörtüsü olarak kullanılabilecek çok fazla çeşit var iken özellikle de eşarplar en fazla tercih edilen başörtüsü olmaktadır. Eskinin klasik kare ve sade eşarpları artık tarih olmuş renk, desen ve model çeşitliliği her kıyafette olduğu gibi eşarpta da ortaya çıkmıştır. Eşarplar tesettür giyimde kullanılan ve seçimi en önemli olan aksesuarlardandır. Tesettür giyimi tercih eden bayanlar farklı eşarp modelleri ile hem kıyafetlerini tamamlamakta, hem de daha şık bir görüntü sergilemektedirler. Tekstil sektöründe yaşanan sektörel gelişim sayesinde artık pek çok markanın model ve renk seçeneği beğeniye sunulmaktadır.

Yeni Sezon Eşarplar

Modada her geçen gün yeni bir akım ortaya çıkmaktadır. Son yıllarda ise özellikle tesettür giyim modası dünyanın gözde akımları arasında bulunmaktadır. Önemli bir ihtiyaçtan dolayı doğan tesettür modası, farklı markaların çeşitli seçenekler sunması ile bayanların tercih alanını genişletmektedir. Bu farklı markalar arasında yer alan Armine eşarp markası da birbirinden farklı seçeneklerle bayanların kullanımına sunulmaktadır.

 Ünlü moda tasarımcıları tarafından tasarlanarak hayata geçirilen ürünleri ise sadece mağazalarda değil online alışveriş sitelerinde de bulabilmek mümkündür. Bu online siteler arasında en başta gelen ve fazlaca tercih edilen eşarp sepeti de her zevke ve beğeniye uygun marka ve model çeşitliliğine sahiptir. Üyelikle ya da davet yolu ile müşteri kabul eden eşarp sepeti, üyelerine özel çeşitli avantajlar da sunmaktadır. Özellikle de kapıda ödeme imkanı ve ödeme kolaylığı sunan site zaman zaman sunduğu avantajlarla da fazlaca ilgi görmektedir. 75 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti ödenmeyen sitede 100 TL ve üzeri alışverişlerde de ekstra hediyeler sunulmaktadır.

Aslında sektörde çok fazla firma, mağaza ve model bulunsa da yine de başörtüsü seçerken dikkat edilmesi gereken pek çok nokta bulunmaktadır.

  • Öncelikle alınacak olan başörtüsünün kalitesine dikkat edilmelidir. Zira kalitesiz eşarplar kafada durmayıp kayma yapmakta ve rahatsızlık vermektedir.
  • Eşarp ya da şalın mevsime uygun olması da gerekmektedir. Özellikle de sıcak yaz aylarında terletmeyen ve sağlığı olumsuz etkilemeyen kumaşlardan üretilmiş ürünler tercih edilmelidir. Polyester yerine koton ve ipekli kumaşlar tercih edilmelidir.
  • Seçilen eşarbın kıyafetlerle uyumu da oldukça önemlidir. Özellikle de renk uyumu en önemli noktadır. Karışık renkli ve desenli bir kıyafetin üzerine yine karışık renkli ve fazla desenli bir eşarbın seçilmesi renk cümbüşüne ve karmaşasına neden olacaktır.

Yazar: stilmodacı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir