Kış Aylarının Vazgeçilmez Eşarpları

İnternetin yaygınlaşması ile insanlar yaşadıkları şehirlerde büyük alışveriş merkezleri olmasa bile tüm markaların ürünlerine ulaşabilmektedir. Online alışveriş siteleri, kapalı bayanların kolaylıkla kıyafet ve aksesuar alışverişlerini yapabilmeleri için tasarlanmıştır. İnternet üzerinden eşarp alışverişini sağlayan pek çok site vardır. Eşarp sepeti ve armine eşarp bunlara örnek olarak verilebilir. İstediğiniz çeşitte ve tasarımda eşarp modelleri bu sitelerde yer almaktadır üstelik kargo ile kısa bir sürede istediğiniz eşarplara ulaşabilirsiniz.

Eşarp modelleri renk, desen ve kumaş açısından pek çok tasarıma sahiptir. Bu tasarımlar özellikle internet sitelerinde kategoriler halinde yer aldığı için istenilen tasarımı bulmak da oldukça kolay olmaktadır.

Kumaşlarına Göre Kış Eşarpları

 • Yünlü kumaşlar
 • Pamuklu kumaşlar
 • İpek kumaşlar
 • Koton kumaşlar

Yünlü, pamuklu, ipek ve koton kumaşlar genellikle daha kalın bir yapıya sahip oldukları için kış aylarının vazgeçilmez eşarpları arasında yer almaktadır. Bu kumaşlar bazı baskı çeşitleri ile desen kazanabilir ve kullanım alanları da bu şekilde genişletilebilir. Kapalı bayanlar kış düğünlerinde ya da özel günlerde genellikle ipek kumaşlı eşarp tasarımlarını kullanmaktadır. Bu tasarımlara pek çok yerden ulaşabilirsiniz.

Genellikle daha soğuk yerlerde yaşayan bayanlar ise yünlü ve pamuklu eşarp modellerini tercih etmektedirler. Bu eşarp modelleri yine pek çok yerde bulunabileceği gibi soğuktan da korurlar. Ayrıca polyester malzemelerin kullanıldığı eşarplar da üretilmektedir. Bu şekilde soğuktan yalıtım yapılarak vücut sıcaklığının arttırılması amaçlanır.

Desenlerine Göre Kış Eşarpları

 • Çiçekli eşarplar
 • Çizgili eşarplar
 • Puantiyeli eşarplar
 • Çift taraflı eşarplar
 • Kalp desenli eşarplar
 • Dijital tasarım baskılı eşarplar
 • Özel tasarım eşarplar

Kış aylarında genellikle montlarla kombin edilmesi açısından desenli eşarp modelleri de seçilebilir. Çiçekli eşarplar her ne kadar yaz aylarında daha fazla tercih edilse de, kış aylarında da koyu renkli tasarımları ile pek çok kapalı bayanın tercihi oluyor. Çizgili eşarplar ve puantiyeli eşarplar da yıllardır kadınların vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Farklı renk seçenekleri ile her zaman kataloglarda bu eşarp çeşitlerine yer veriliyor. Dijital baskılı eşarplar ve özel tasarım eşarplar son yılların en çok tercih edilen modelleri arasındadır. Bunun nedeni bu eşarp modellerinin daha kaliteli olması nedeni ile yağmur ve kar gibi durumlardan fazla etkilenmemesidir. Birçok desenli eşarp su ile temas ettiğinde bozulsa da özellikle dijital baskılı eşarpların su ile bile desenleri bozulmamakta ve renkleri solmamaktadır.

Yazar: stilmodacı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir