Hangi Eşarp Modeli Nerede Kullanılır?

Son yıllarda insanların modaya yönelimlerinden dolayı artan ihtiyacı, büyük mağazalar ve online alışveriş siteleri büyük ölçüde karşılamaktadır. Giyim sektöründe ise en büyük gelişimi kapalı kadınlar için tasarlanan kıyafetler yapmaktadır. Bunlara ek olarak kapalı kıyafetlerin en büyük tamamlayıcıları olan eşarp modelleri de büyük bir gelişim göstermektedir. Bu gelişimin sonucu olarak da tesettürlü bayanlar için yüzlerce eşarp modeli tasarlanmaktadır. Bu tasarımlara online alışveriş siteleri ve mağazalardan ulaşmak mümkündür. Online eşarp alışveriş siteleri arasında yer alan eşarp sepeti ve armine eşarp birçok model ve uygun kargo fırsatları ile hizmet vermektedir.

Eşarp modelleri bu kadar fazla olunca insanlar nerede hangi eşarp modellerini kullanacaklarına karar vermekte de zorlanmaktadır. İnternet sitelerindeki alışverişlerde genellikle filtreleme sistemleri ile kapalı bayanların istedikleri eşarplara ve şallara ulaşması daha kolay olsa da alışveriş merkezlerinde yer alan eşarp mağazalarında seçim yaparken birçok kadın zorlanmaktadır.

Günlük kullanımlar için üretilen ve tercih edilen modeller, diğer kategorilere göre daha fazladır ve doğal olarak seçim yapmak da bir o kadar zordur. Günlük modeller şu şekilde sıralanabilir:

  • Düz eşarp modelleri
  • Desenli eşarp modelleri

Genel anlamda 2 kategoride toplayabileceğimiz günlük eşarp modelleri çok fazla çeşide sahiptir. Genellikle bu modeller tüm kıyafetlerle uyum içerisinde olması için daha sade tasarlanır. Ayrıca yaz ve kış aylarına göre farklı kumaşlar tercih edilir. Örnek verilecek olursak kış aylarında yünlü kumaşlar daha fazla tercih edilir. Böylelikle rüzgâr ve yağmur gibi durumlardan daha fazla korunum sağlanır. Desenli eşarp modelleri de günlük kullanım için uygundur. Fakat giyilen kıyafetler ile uyum içinde olması gerekmektedir. Kıyafet de eşarp da desenli olunca karışık ve uyumsuz takımlar elde edilebilir. Kapalı bayanların bu konuda dikkatli seçim yapması gerekmektedir.

Özel Günler İçin Özel Tasarım Eşarp Modelleri

Düğünlerde, nişanlarda, kutlamalarda ve bunlara benzer özel günlerde kapalı bayanlar eşarp tercihi yaparken zorlanabilirler. Birçok mağazanın bugünler için birçok eşarp modeli olsa da bazen seçim yapmak oldukça zor olabilir. İlk olarak elbise seçimi yaptıysanız ve elbiseniz ile uyumlu eşarp modeli bulamıyorsanız dijital tasarımla baskı yapılan eşarpları tercih edebilirsiniz. Elbisenize uygun olacak şekilde bir tasarımı dilediğiniz renk ve kumaştaki eşarba dijital baskı yolu ile bastırabilirsiniz. Böylelikle muhteşem bir uyum sağlamış olursunuz. Ayrıca bunun dışında elbisenizin kumaşından ya da elbisenizdeki işlemelerden yararlanarak güzel takımlar elde edeceğiniz eşarplar da tasarlatabilirsiniz.

Yazar: stilmodacı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir