Günlük Kullanım İçin Eşarp Modelleri

Hem internet üzerindeki online alışveriş sitelerinde hem de alışveriş merkezlerinde kapalı bayanlar için birçok ürün bulunmaktadır. Kapalı bayanların en çok ihtiyaç duydukları giyim ürünü olan eşarplar için de geniş bir ürün yelpazesi vardır.

Genel olarak baktığımızda tesettürlü bayanlar günlük kullanımları için ve özel günlerde kullanmak için 2 kategoride eşarplar alırlar. Özel günlerde kullanılan eşarplar daha işlemeli ve daha süslüdür. Günlük kullanımlar için ise daha fazla çeşit vardır ve her kapalı bayanın ihtiyacı olan bir kategori olduğu için tasarımcılar bu konu ile çok ilgilenmektedir.

Düz Eşarp Modelleri

Günlük kullanımlarda en fazla tercih edilen düz eşarp modelleri, her yerde bulabileceğiniz modellerdir. Renk olarak oldukça geniş bir yelpazeye sahip olan düz eşarp modelleri, kapalı bayanların günlük kıyafet kombinlerini tamamlamak için tasarlanmıştır. İstediğiniz her kıyafete göre renk ve kumaş bulabileceğiniz düz eşarp modelleri, tesettür mağazalarının tamamında yer almaktadır.

Düz eşarp modellerine alışveriş merkezlerindeki dünyaca ünlü tesettür markaları aracılığı ile ulaşabileceğiniz gibi ayrıca internetten de alışveriş yapabilirsiniz. İnternet üzerinde her konuda olduğu gibi tesettür giyim ile ilgili de pek çok alışveriş sitesi bulunmaktadır. Bu siteler üzerinden seçeneklerini belirleyerek harika düz eşarp modellerine ulaşabilirsiniz. Eşarp sepeti, armine eşarp gibi birçok yerde düz eşarp modellerine büyük bir yer verilmektedir. Tabi dilerseniz özel günlerde de farklı kıyafetleriniz ile beraber düz eşarp tasarımlarını kullanabilirsiniz.

Desenli Eşarp Modelleri

 Desenli modelleri ise genel olarak şu başlıklar ile inceleyebiliriz:

  • Dijital baskılı eşarp modelleri
  • Boncuk ya da taş işlemeli eşarp modelleri
  • Kendinden desenli kumaşlar ile tasarlanan eşarp modelleri

Öncelikle her sektörde karşımıza çıkan dijital baskıdan bahsedelim. Dijital baskı bilgisayar ortamında gerçekleştirilen baskılara verilen isimdir. Dijital baskılar eşarplara da uygulanabilmektedir. Dijital baskılı eşarplar diğer desenli eşarplara göre daha dayanıklıdır çünkü baskıları oldukça kalitelidir. Yıkadığınızda ya da sık kullandığınızda baskıları ve renkleri asla bozulmaz. Boncuk ya da taş işlemeli eşarp modelleri gündelik hayatta diğer eşarp modelleri kadar çok kullanılmasa da bu şekilde olan eşarpları kullanmayı seven pek çok kapalı bayan vardır. Kendinden desenli kumaşlar ile tasarlanan eşarp modelleri ise oldukça şık ve doğal durmaktadır. Seçilecek kıyafetin desenine ya da rengine göre kendinden desenli kumaşa sahip olan pek çok eşarp tasarımı bulunabilmektedir. Kendinden desenli kumaşlar ile tasarlanan eşarp modelleri de kapalı bayanların günlük seçimlerinde en çok tercih ettiği eşarp modelleri arasında yer almaktadır.

Yazar: stilmodacı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir