Gelinlik Eşarp Modelleri

Düğün maratonunun en zor kısımlarından bir tanesi gelinlik seçimidir. Gelinlik seçimi yalnızca gelinlik modeli belirlemekle bitmiyor ayrıca birçok aksesuarın da belirlenmesi gerekiyor. Duvak, gelin çiçeği, ayakkabı ve çanta gibi birçok aksesuar çeşidi vardır. Tesettürlü gelinler için bu durum biraz da zordur çünkü gelinliğe uygun olarak eşarp modelinin de seçilmesi gerekmektedir.

Gelinliklere uygun olarak tasarlanan birçok eşarp modeli vardır. Bu modeller dünyaca ünlü tesettür markalarının özel gelinlik eşarbı tasarımları arasında yer almaktadır. İnterneti aktif olarak kullanan tesettürlü gelin adayları, bu markaların online kataloglarından tercih yaparak kolay bir şekilde sipariş verebilirler. Burada önemli olan eşarp modelinin gelinlik ile uyum sağlayabilmesidir. Genel olarak baktığımızda 2 kategoride gelinlik eşarp modellerini toplayabiliriz.

  • Yaz düğünleri için eşarp modelleri
  • Kış düğünleri için eşarp modelleri

Yaz Düğünleri İçin Eşarp Modelleri

 Yaz düğünlerinde gelinlikler genel olarak daha ince kumaşlardan dikilir. Bu nedenle eşarp için seçilen kumaşın da ince olması gerekmektedir. Kadınlar genellikle gelinlik tercihlerini beyaz ya da kremden yana kullandıkları için eşarpların da bu doğrultuda beyaz ya da krem olması gerekmektedir.

Yaz düğünleri için tasarlanan eşarp modelleri genellikle taşlı ve gelinliğin rengine göre seçilen eşarp modelleridir. Eşarplar seçilirken mutlaka gelinlik göz önünde tutulmalıdır. Kumaş olarak baktığımızda dijital baskılı kumaşlar, işlemeli kumaşlar, saten kumaşlar ve düz kumaşlar karşımıza çıkmaktadır. Tesettürlü gelin adayları düğünün yapılacağı alana göre gelinlik ve eşarp seçimlerinin gerçekleşmesini isterler. Sade düğünler için sade gelinlikler ve düz eşarplar tercih edilir. Genellikle küçük işlemeler ve süslemeler olur. Daha büyük ve göz kamaştırıcı düğünlerde ise gelinlik de eşarp da daha fazla işlemeli ve parlak kumaşlardan seçilir. Bazı moda evleri ve bazı internet sitelerinde gelinlik ile aynı kumaşlarda dikilerek takım halinde satılan gelinlik-eşarp modelleri vardır. Bunların dışında pek çok eşarp sitesinden gelinliklere uyacak eşarplar seçilebilir. Eşarp sepeti tesettürlü gelin adaylarının tercihlerinden bir tanesidir.

Kış Düğünleri İçin Eşarp Modelleri

 Kış düğünlerinde, düğünün yapılacağı mekana göre gelin adayları genel olarak kalın kumaşlı gelinlikleri ve bunlara uyumlu olan eşarpları tercih ederler. Online alışveriş sitelerinde sıkça karşımıza çıkan ipek eşarplar, kış düğünlerinin vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır.

Kış aylarında yapılan düğünlerde yine karşımıza beyaz ve krem renkleri öncelikli olarak çıksa da renkli eşarp modelleri de Armine eşarp gibi pek çok yerde bulunabilmektedir. Ayrıca gelinlik ve eşarba uyumlu olacak pek çok eşarp aksesuarı da bulabilirsiniz.

 

Yazar: stilmodacı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir