Farklı Renkler, Farklı Modeller

Tesettür kelimesi örtünme olarak bilinen durumun yerine kullanılmaya başlanılmış bir kavramdır . Eskiden sıradan, sade ve klasik olan başörtüsü sadece bir şartı simgelemekte idi. Oysa günümüzde diğer tüm bayanlar gibi tesettürlü bayanlar da modayı yakından takip etmekte ve şıklık yarışındadırlar. Önemli bir ihtiyaçtan dolayı doğan yeni moda akımı tesettür giyimin ise en vazgeçilmez parçası eşarplardır. Birbirinden farklı eşarp modelleri ile kıyafetlerinin şıklığını tamamlayan bayanlar, kapalı bayanların da şık görünebileceğini kanıtlamaktadırlar.

Tesettür Modası

Tesettür modasını yakından takip eden bayanlar için birbirinden farklı pek çok renk, desen, model ve marka bulunmaktadır. Aslında bu çeşitlilik içerisinde bayanların karar vermeleri de zorlaşmaktadır. Ancak eşarp almaya karar veren bayanların dikkat etmeleri gereken bazı noktalar bulunmaktadır.

  • Eşarp seçerken öncelikle rahat olmasına dikkat edilmelidir. Eşarbın kaymaması, sıcak havalarda terletmemesi, kaliteli bir kumaştan yapılması büyük önem taşımaktadır.
  • Başörtüsü alırken en fazla renk ve desenine dikkat edilmektedir. Başörtüsü seçerken oldukça fazla renk ve desen seçeneği bulunmaktadır.
  • Eskiden sadece klasik kare başörtüleri bulunmakta idi. Oysa günümüzde birbirinden farklı başörtü seçeneği mevcuttur. Özellikle de şal görünümlü başörtüleri fazlaca tercih edilmektedir.
  • Lazer kesimli, leopar desenli, çift taraflı, simli, pullu, altın ve gümüş işlemli, boncuklu, incili, püsküllü ve daha çok çeşitli eşarp ve şal modeli bulunmaktadır.

Oldukça fazla seçeneğe sahip olan eşarp ve şallar aynı zamanda oldukça fazla mağaza ve satış alanına da sahiptirler. Bu satış alanlarından biri de online satışlara imzasını atan eşarp sepeti online sitesidir. Eşarp sepetinde bulabileceğiniz farklı markalara ait eşarplar ile hem dini gerekliliği yerine getirebilir, hem de şık ve göz alıcı görünebilirsiniz.

Pek çok marka arasında ülkemizde de dünya genelinde de fazlaca tercih edilen markalardan biri de Armine eşarp modelidir. Eşarpta kalitenin adresi olan Armine, her kıyafette olduğu gibi eşarpta da kaliteyi arayanların tercihidir. Tesettür modasında yer alan oldukça fazla çeşitteki markaya kıyasla Armine, geniş ürün yelpazesi, zengin renk, desen ve model seçeneği ile büyük ilgi görmektedir. Ayrıca sadece günlük kullanıma değil, özel gece ve davetlerde kullanılmaya da uygun modellerle daha fazla ilgi çekmektedir. Sadece açık giyinen bayanların değil kapalı ve tesettürlü bayanların da şık ve gösterişli olabileceğini kanıtlayan markalar, tesettür abiyeye uygun özel işlemli ve özel bağlama şekline sahip eşarp ve şal modelleri ile tercih edilmektedir.

Yazar: stilmodacı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir