Eşarpla Gelen Tesettür Şıklığı

Dilimize Fransızcadan geçen “eşarp” kelimesi, bayanların dini inançları dolayısıyla kullandıkları başörtüsüne denmektedir. İslam dininde bayanların başlarını örtmeleri ve saçlarını göstermemeleri şartı bulunmaktadır. Bu örtü meselesi için de bayanların eşarptan şala pek çok seçeneği bulunmaktadır. Bu seçenekler arasında en başta gelen ve en sık tercih edilen ise eşarptır. Bayanların sıklıkla tercih ettikleri eşarplar;

  • Sentetik fiber,
  • İpek,
  • Koton,
  • Polyester,
  • Şifon gibi çeşitli malzemeler kullanılarak üretilmektedir.

Tesettürlülerin Şıklık Yarışı

Günümüzde tesettürlü bayanların modaya uygun ürünleri tercih etmeleri, tesettür modası adı altında yeni bir kategorinin oluşmasına neden olmuştur. Eskiden kapalı bayanların sıradan görünmesi ise bu durum ile değişmiş, birbirinden farklı eşarplar ve şallarla kapalı bayanlar da şık ve muhteşem bir görüntü kazanmışlardır. Kalite ve estetik anlayışı ile hayat bulan eşarp modelleri bayanların en gözdesi olan ürünlerdendir. Tesettürlü bayanlar için şıklığın detayları arasında yer alan ve kapalı bayanların da şık görünebileceğini kanıtlayan aksesuarların en başında gelmektedir. Eşarp modelleri ve markalarına hemen her mağazadan ulaşılabilse de zaman zaman zevkimize uygun ve istediğimiz ürün bulunamamaktadır. Oysa günümüzün trendleri arasında yer alan online alışveriş sistemi sayesinde dilediğiniz tüm eşarp modellerine ulaşabilmeniz oldukça kolaydır. Online alışveriş uygulaması sayesinde sunulan eşarp sepeti, farklı markalara ait çeşitli modeller arasından dilediğinizi ve kendinize en uygun olanını alabilmenizi sağlamaktadır.

Tesettür giyimi tercih eden bayanlar için her bütçeye ve beğeniye uygun farklı modeller bir arada sunulmaktadır. Ayrıca farklı markaların ürünlerine de çeşitli mağaza ve online satı üzerinden ulaşmak mümkündür. Özellikle de Armine eşarp gibi ünlü markaların modellerine cazip fiyat seçenekleri ile ulaşabilmek bayanların her daim kaliteli ve marka ürünleri tercih etmelerine neden olmaktadır.

Bayanlar kıyafet, ayakkabı ve çantalarında nasıl şıklığa, renge ve modele önem veriyorlarsa başörtüsünde de aynı zarafete önem vermekte ve özen göstermektedirler. Hem şık hem de sade görünmeyi isteyen tesettürlü bayanlar, birbirinden farklı marka, model, renk ve desen arasında kimi zaman karar vermekte zorlanmaktadırlar. Oysa başörtüsü seçerken özellikle de kıyafetlerle uyumu, renk karmaşası yapmaması, kafada durması ve kaymaması, sağlığa zararsız maddelerden üretilmesi gibi konulara dikkat edilmelidir. Aslında tüm bunların yanında ürünün hem cazip fiyata hem de uygun ödeme koşullarına sahip olması da bir başka seçenektir. Tüm detaylara dikkat edilerek seçilen bir başörtüsü kapalılıkla şıklığı bir arada taşımaya yardımcı olacaktır.

Yazar: stilmodacı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir