Eşarp Aksesuarları

Eşarp seçimleri bazı durumlarda kapalı bayanlar için oldukça zor olabilmektedir. Eşarp seçimi sırasında ayrıca bazı aksesuarların da seçilmesi gerekmektedir. Eşarplar genel olarak kıyafetlerden sonra seçilir ve kıyafetlerle uyumlu olmaları çok önemlidir. Buna ek olarak eşarp aksesuarları da buna göre belirlenir ve kıyafet eşarp takımları ile uyumlu olmalıdır. Eşarp aksesuarlarını genel olarak 2 başlıkta inceleyebiliriz.

Bone

Boneler, kapalı bayanların alınlarındaki saçları toplaması ve bazı kayan kumaşlara sahip olan eşarpların kaymasını önlemek için eşarptan önce bağladıkları örtüye verilen isimdir. Bonelerin birçok çeşidi olabilir ve bu çeşitleri ilgili alışveriş sitelerinden ya da alışveriş merkezlerindeki tesettür mağazalarından bulabilirsiniz. Eşarp boneleri genel olarak 5 kategoride incelenir:

  • Bağlı bone
  • Bağsız bone
  • Dantelli bone
  • Pratik bone
  • Abiye saç bonesi

Bonelerin çeşitleri bayanların kullanım sırasında rahat etmesi ile alakalıdır. Bazı bayanlar bağlı boneler ile rahat ederken bazıları ise bağsız boneleri daha fazla tercih etmektedir. Dantelli boneler ise farklı renk ve desen seçenekleri ile birçok yerde bulunabilir. Dantelli boneler genellikle abiye elbiseler ile özel günlerde tercih edilen bone çeşitleri arasında yer alır. Dantelli elbiselerinizle beraber kullanarak harika bir takım yapabilirsiniz. Süslü bone olarak da adlandırılan bu boneler dantel dışındaki farklı süslemeler ile de tasarlanabiliyor. Bu şekilde de kapalı bayanların saçları ile saatlerce uğraşmasına gerek kalmıyor. Pratik boneler ise genellikle tesettüre uyumlu değildir çünkü salaş bir şekilde tasarlandığı için her yeri tam olarak kapatmayabilir. Son olarak abiye saç bonesi ise, eşarpsız kullanım için uygundur. Sadece bu abiye saç bonelerini kullanarak özel günlerinize hazırlanabilirsiniz. Birbirinden farklı ve güzel çeşitleri ile abiye saç boneleri kadınlar tarafından en çok tercih edilen bone modelleri arasında yer alıyor. Eşarp aksesuarları ile ilgili olan eşarp sepetinde bu çeşitlerden fazlası ile bulabilirsiniz.

Eşarp Mıknatısı

Eşarp mıknatısları eşarpların düzgün bir şekilde durması ve bozulmaması için kullanılır. Pek çok insan mıknatıs yerine eşarp tokalarını tercih etse de birbirinden güzel ve şık eşarp mıknatısı modelleri vardır. Bu modeller genellikle internet sitelerinin tesettür aksesuar bölümlerinde bulunabilir. Armine eşarp sitesinde bu çeşitleri bulabilir ve sipariş edebilirsiniz.

Eşarp Tokası

Eşarp tokaları da aynı eşarp mıknatısları gibi eşarpların düzgün durması ve bozulmaması için takılır. Genellikle eşarp modellerinin renklerine ve desenlerine göre seçilen eşarp tokalarının birçok çeşidini bulmak mümkündür. İnternet üzerinden ya da bijüteri mağazalarından eşarp tokalarının yüzlerce çeşidine ulaşabilirsiniz.

Yazar: stilmodacı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir