EN FARKLI EŞARP MODELLERİ

Dünya üzerinde değişik dinlere inanan insanlar bulunmaktadır. Her dinin kendi içerisinde kural ve şartları bulunmaktadır. İslam dini de pek çok kural ile ibadet edilmesini gerektirmektedir. İslam dininin gereklerinden biri de kadınların saçlarını kapatmalarıdır. Kadınlar için kapalı olmayı emreden dinimiz gereği de inançlı kadınlar başörtüsü kullanmaktadırlar. Eşarp, başörtüsü olarak en fazla kullanılan üründür. Eşarp dışında günümüzde şallar da sıklıkla kullanılmaktadır. Eskiden sadece tek tip kare şekilde eşarplar kullanılmakta idi. Ancak ilerleyen ve gelişen dünyada istek ve zevkler de değişiklik göstermeye başlamıştır. Özellikle de tesettürlü bayanlar şık olmak istemekte, diğer bayanlar gibi modayı yakından takip etmektedirler. İşte böyle istek ve ihtiyaçtan dolayı da tesettür giyim adı altında yeni bir moda akımı varolmuştur.

Tesettür giyim ile birlikte de pek çok firma çeşitli model ve markalarda üretime başlamıştır. Bu markalardan biri de Armine eşarp olarak bayanların hizmetine koşmaktadır. Dünya genelinde ün kazanmış çeşitli marka, mağazalar ve online ortamda değişik marka ve model satışı yapmaktadır. Aslında çeşitliliğin bu denli fazla olması da insanların aradıkları her ürüne kolayca ulaşabilmesini sağlamaktadır. Online satış konusunda tesettür giyimin öncüsü olan eşarp sepeti de renk renk, desen desen, model model eşarplarla bayanların beğenisini ve ilgisini kazanmaktadır.

Hangi Ürün Ne Kadar Kullanışlı?

Başörtüsü seçerken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Özellikle de sağlığı olumsuz etkilemeyen, rahatsızlık vermeyen ve fiyatı cazip ürünler tercih edilmelidir.

  • Twill eşarp modelleri, kayma yapmayan ve piyasada en fazla tercih edilen ürünlerdir. Ayrıca terletme yapmaz ve kenarları el dikişlidir. Tiwil eşarplar, daha çok gençler arasında tercih edilmektedir. Çünkü mat, hacimli ve daha sportif bir yapısı vardır. Ayrıca kolay şekil alması da tercih edilmesinin önemli sebeplerindendir.
  • Vual eşarplar, yazlık ince kumaştan üretilmektedir.
  • Jakarlı eşarp modelleri, kumaşın üzerinde kendinden desenleri bulunan ve baskı yapılmış kumaşlardır. Kumaş üzerinde dokuma esnasında oluşturulan desenler de eşarbın daha sade ve şık görünmesini sağlamaktadır.
  • Şifon eşarplar, çeşitli renk ve desen seçeneğine sahip ince kumaştan üretilmiştir.
  • Sura eşarp, kaygan ve ince olması sebebiyle ve zor şekil almasından dolayı daha az tercih edilse de aslında % 100 ipek olan modeldir.
  • Saten eşarp modelleri aslında oldukça şık görünen türdür. Ancak kaygan olması sebebi ile bone kullanmaksızın kullanılması en zor eşarp türlerindendir.

Yazar: stilmodacı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir