DİJİTAL BASKILI EŞARPLAR

Dijital baskılar günümüzde her alanda karşımıza çıkmaktadır. Dijital baskılar ile bilgisayar ortamında kalıcı baskılar yapılarak, baskının yapıldığı ürünün daha kalıcı olması ve uzun süre kullanılması amaçlanmaktadır.

Her alanda olduğu gibi tesettür giyim sektöründe de dijital baskılı pek çok şey karşımıza çıkmaktadır. Tesettür giyimin en önemli parçalarından biri olan eşarplar da dijital baskı yöntemleri ile tasarlanabilmektedir. Özel tasarımların yapıldığı dijital baskılı eşarplar, oldukça kaliteli ve güzel görünmektedir. Dijital baskılı eşarpların diğer eşarp modellerine göre pek çok avantajı vardır. Bu avantajları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Yağmurdan, rüzgârdan ve kardan etkilenmez
  • Ne kadar kullanılırsa kullanılsın desenleri bozulmaz
  • Yıkama talimatına uyulursa yıkama sırasında renkleri solmaz ve desenleri bozulmaz

Nasıl Dijital Baskılı Eşarplara Sahip Olabilirim?

Genel olarak bakarsak dijital baskıya sahip olan hazır eşarplar olduğu gibi istediğiniz tasarımların basıldığı özel tasarım dijital baskılara sahip eşarplar da satın alabilirsiniz. Dijital baskıya sahip olan hazır eşarplar birçok mağazada ve internet sitesinde yer almaktadır. Armine eşarp bunlardan bir tanesidir. Ayrıca eşarp sepeti de pek çok dijital baskılı eşarp modeli içerir.

Eğer hazır olan dijital baskılı eşarp satın alacaksanız, kıyafetinize uyumlu olmasına çok dikkat etmelisiniz. Kıyafetiniz desenli ise ve dijital baskıya sahip bir eşarp alacaksanız da kıyafetinizin deseni ile uyumlu olması çok önemlidir. Kıyafet ve eşarbın birbirinden bağımsız ve uyumsuz desenlere sahip olması kötü bir görünüme sahip olmanıza neden olabilir. Bu durumu da hiçbir kapalı bayan istemez.

Özel tasarımlara bakacak olursak bunlar tamamen sizin isteğinize bağlıdır. Kumaşını, rengini, tasarımını ve desenini tamamen siz belirlersiniz. Eşarp modelleri pek çok kumaş çeşidine sahip olabilir. Yünlü kumaşlar, ipek kumaşlar, saten kumaşlar, tüllü kumaşlar, düz kumaşlar ve kendinden desenli kumaşlar eşarp modelleri için en çok tercih edilen kumaşlar arasında yer alır. Dijital baskılı bir eşarp tasarımı yaptıracağınız zaman ilk olarak kumaş seçenekleri arasından bir tercih yapmalısınız. Kumaş seçimi yaparken mutlaka eşarpla beraber giyeceğiniz kıyafetin kumaşını göz önünde bulundurmalısınız. Kumaş seçenekleri arasından bir tanesini belirledikten sonra desen konusunda bir tercih yapmalısınız. Dijital baskı yöntemi ile desen basılacağı için burada size geniş bir çeşitlilik verilir. İsterseniz hazır desenleri, isterseniz de özel tasarım desenlerini eşarplarınızın üzerine bastırabilirsiniz. Bu modellere özel tasarım denilmesinin sebebi de budur. Tasarım ve deseni belirledikten sonra rengini de belirledikten sonra kısa bir süre içinde dijital baskılı eşarbınıza sahip olabilirsiniz.

Yazar: stilmodacı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir