Değişik Eşarp Modelleri İle Gelen Şıklık

Başörtüsü, tesettür giyimin vazgeçilmez bir parçasıdır. Özellikle de eşarplar, kapalı bayanlar tarafından kullanılan en önemli aksesuardır. Eskiden sıradan, klasik, kare eşarp modelleri kullanılmakta idi. Ancak günümüzde tesettürlü bayanlarında diğer tüm bayanlar gibi şıklıktan ödün vermemeleri farklı eşarp modellerinin doğmasına neden olmuştur. Birbirinden güzel eşarp model seçeneği olmasına rağmen yine de eşarp seçerken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır.

  • Öncelikle dikkat edilmesi gereken nokta eşarbın kalitesidir. Çünkü kalitesiz eşarplar kayma yaparak kafanızda durmayacak ve rahatsızlık verecektir.
  • Bir diğer önemli nokta da eşarbın kumaşıdır. Özellikle yaz aylarında ve sıcak günlerde terletmeyen kumaşlarda eşarp modelleri tercih edilmelidir. Bu nedenle de polyester kumaşlar yerine koton ve ipekli kumaşlar tercih edilmelidir. Eşarp seçerken dikkat edilmesi hususlardan biri de yüz şeklinizdir. Seçeceğiniz eşarp modeli ve renginin yüzünüze uygun olmaması halinde oldukça itici bir görüntü ortaya çıkacaktır. Bu nedenle de öncelikle yüzünüzün yuvarlak mı, kare mi yoksa oval mi şekle sahi olduğunu bilmeniz gerekmektedir.
  • Eşarp modeli seçerken aynı zamanda hangi tarz giyindiğiniz de önemli bir konudur. Zira spor ya da klasik çizgilerde giyinen bayanların giyim stillerine uygun eşarp modellerini seçmeleri gerekmektedir.

Tesettür Şıklığı

Onlarca farklı renk seçeneği arasında da hangisini seçeceğiniz konusunda karar vermeniz zorlaşmaktadır. Özellikle de her kıyafetime uyabilen bir renk ve model istiyorum diyenler şal eşarp modelini daha fazla tercih etmektedirler. Zira şap eşarp modelleri hem spor hem de klasik giyime uyum sağlayan bir modeldir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte hayatımızın önemli bir parçası olan internet, her konuda araştırma yapabileceğimiz bir platformdur. Bu nedenle de internetten değişik eşarp modelleri hakkında bilgi edinebiliriz. Hatta internet üzerinden en çok tutulan ve satan marka ve modelleri de bulabiliriz.

Tesettür şıklığı Müslüman olan her ülkede yaygın bir hal almıştır. Tüm Müslüman ülkelerde bulunan tesettür giyim firmaları farklı desen ve modellerle bayanlara sunulmaktadır. Her ülke kendi çizgisini ve modasını yaratmaktadır. Özellikle de ülkeler kendilerine has kumaşlarla farklı desen ve kalite oluşturmaktadırlar. Her insanın zevk ve beğenisi farklıdır. Bu nedenle bizim ülkemizde en fazla tutulan eşarplar gül, çiçek ve benzeri objelerden oluşurken, bir başka ülkede geometrik şekiller ve bazı soyut resimler kullanılarak farklı bir çizgi yaratılabilmektedir. Ancak dünyada ihracat ve ithalatın oldukça fazla olması sebebiyle başka ülkelerin ürünlerini tercih etmek de mümkündür.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git