Abiye Eşarplar

Tesettürlü hanımların özel günler içerisinde tercih ettikleri abiye elbiseler ile uyum içerisinde bulunacak olan abiye eşarplar Piramit eşarp çeşitleri tarafından çok hoş kreasyonlar ile ortaya çıkarılmaktadır. Kişilerin abiye eşarp konusunda bilmesi gereken en önemli detaylardan bir tanesi eşarbın elbise ile yarışacak kadar iddialı olmamasıdır. Bu durumda eşarbın gösterişi artarken elbisenin değeri düşecektir. Çok kısa bir süre içerisinde bu konular hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilmek için tesettürlü bayanların internette bulunan moda bloglarını daha fazla araştırmaya başlamaları gerekmektedir.  Piramit eşarp modelleri vasıtası ile de hangi eşarp türünün nasıl bir elbise ile kullanılması gerektiği çok net bir biçimde ortaya çıkarılabilmektedir. Ten rengine göre eşarp seçmek ve yüz tipine göre eşarp seçmek tesettürlü hanımların bilmesi gereken noktalar arasında bulunmaktadır. Tesettürlü hanımların da açık hanımlar kadar fazla kıyafet seçeneğine sahip olduğu son yıllarda tesettür modasında da her geçen gün değişiklikler meydana gelmektedir. Son trendleri yakalayabilmek için blogların incelenmesi en uygun yollardan bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Son Trendler

Piramit eşarp tesettürlü hanımların dört gözle bekledikleri kreasyonları vasıtası ile trendleri belirleyen en önemli unsurlardan bir tanesidir. Tesettürlü hanımların benimsediği son trendler içerisinde şunlar bulunmaktadır;

  • Pratik eşarplar; pratik eşarplar içerisine bone takmak veya uzun bir bağlama işleminden sonra iğne ile tutturmak zorunda olmadığınız bir başörtüsü şeklidir. Bunun her tesettürlü hanımın dolabında olması gerekmektedir. ortaya çıkabilecek herhangi bir aciliyet durumunda bu eşarpların çok kullanışlı olacağının belirtilmesi gerekmektedir.
  • Modern minimal tarzda eşarplar; son yıllarda büyük bir hızla yükselişe geçen minimalizm karşısında gelenekselcilik az da olsa güçten düşmektedir. Hanımların Piramit eşarp içerisinde en çok tercih ettiği modellerden bir tanesi minimal desenlere sahip olan eşarplardır.
  • Klasik eşarplar; son trendler ne olursa olsun klasik görünümünden ödün vermek istemeyen bayanlar bu kategoride bulunmaktadır. yıllardır eskimeyen artık klasikleşen eşarp türleri bu kategori altında bulunmaktadır.

Moda İpuçları

Tesettürlü hanımların modayı takip etmeleri ve bazı bariz hataları yapmamaları için dikkat etmeleri gereken yalnızca birkaç konu bulunmaktadır. bunları kısa bir biçimde belirtmek gerekirse şu biçimde bir tablo ile karşılaşılır;

  • Ton sür tona uygun olmayan renkler üzerinde bu işlem uygulanmamalıdır.
  • Ayakkabı çanta uyumunun geçmişte kaldığının farkında olmak gerekmektedir.
  • Kontrast yaratmaktan çekinmemek gerekmektedir.
  • Kot- kot uyumu son günlerde geçerli olan en yeni moda trendidir.

Yazar: stilmodacı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir